آدرس : تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر

قیمت لوله 5 لایه به چه عواملی بستگی دارد؟


قیمت لوله 5 لایه به چه عواملی بستگی دارد؟

همانند تمامی اجناس دیگر، قیمت لوله 5 لایه نیز بسیار متغیر است و نمی توان قیمتی مصوب و ثابت را برای آن ها اعلام کرد. قیمت گذاری این لوله ها از هیچ قانون کاملاً مشخص و یا فرمولی نیز تبعیت نمی کند. با این حال، عواملی که می توانند در قیمت لوله 5 لایه تاثیرگذار باشند را به دو دسته‌ی عوامل داخلی و خارجی می توان تقسیم کرد.

عوامل داخلی تاثیرگذار در قیمت لوله 5 لایه

اندازه: مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل در قیمت لوله 5 لایه، اندازه‌ی این لوله ها است. هرچه اندازه لوله بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. لوله های ۵ لایه عموماً از اندازه کمتر از ۲ سانتی متری (۱۶ میلی متر) شروع شده و تا سایز ۶۳ میلی متر ادامه دارند. هرچه اندازه‌ی لوله ها که مربوط به قطر آن ها است بیشتر می شود، هزینه نیز بالاتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که قیمت لوله 5 لایه عموماً بر حسب متر مطرح می شود. این امر بر خلاف لوله های دیگر مانند پلیکا است که قیمت ها عموماً بر اساس شاخه های ۶ متری هستند.

کیفیت ساخت: کیفیت ساخت قطعاً در قیمت لوله 5 لایه تاثیرگذار خواهد بود. همانطور که از نام آن ها کاملاً مشهود است، این لوله ها از ترکیب ۵ لایه مجزا ساخته می شود. این ۵ لایه شامل ۲ لایه پلیمر، ۲ لایه چسب و یک لایه آلومینیوم می شود. هرچه کیفیت هرکدام از این لایه ها بیشتر باشد و از مواد اولیه بهتری برای ساخت آن ها استفاده شده باشد، طبعاً قیمت لوله 5 لایه بالاتر خواهد بود. بنابراین، صرفاً به عنوانِ لوله ۵ لایه کفایت نکنید و هر لوله ای با هر نوع کیفیتی را صرفاً به واسطه‌ی قیمت پایین تر آن ها خریداری نکنید.

ضخامت: ضخامت را می توان به عنوان یکی دیگر از عواملی معرفی کرد که در قیمت لوله 5 لایه تاثیرگذار است. توجه داشته باشید که ضخامت موضوعی متفاوت با اندازه است. اندازه‌ی لوله به میزان آبدهی لوله مرتبط است و در واقع اندازه‌ی فضای آبرو (سوراخ) لوله است. ولی ضخامت به میزان کلفت و یا نازک بودن جداره‌ی لوله باز میگردد.

شرکت تولید کننده: این موضوع را باید به عنوان یک واقعیت قبول کرد که لوله های تولید شده توسط شرکت های مختلف، حتی اگر دارای کیفیت یکسان و یا متشابهی باشند، ممکن است اختلاف قیمت زیادی با یکدیگر داشته باشند. این امر را می توان به‌ خاطر شهرت برند و یا میزان عرضه و تقاضا برای محصولات آن ها در بازار دانست.

عوامل خارجی تاثیرگذار در قیمت لوله 5 لایه

قیمت های جهانی: قیمت های جهانی مواد اولیه می تواند تاثیر زیادی در قیمت لوله ۵ لایه داشته باشد. برای مثال، همانطور که پیش‌تر بیان شد، یکی از لایه های این نوع لوله ها از جنس آلومینیوم است. قیمت جهانی این فلز می تواند هزینه های تولید را تغییر داده و در نتیجه در قیمت لوله ۵ لایه تاثیرگذار باشد. البته آلومینیوم تنها به عنوان یک مثال بیان شد و تمامی مواد اولیه به کار رفته در ساخت لوله ۵ لایه می توانند از این تغییرات تاثیر بپذیرند.

نظام عرضه و تقاضا: عرضه و تقاضا دو مفهوم اقتصادی بسیار مهم هستند که در قیمت تمامی کالاها و خدمات تاثیر خواهند دارد. قیمت لوله ۵ لایه نیز مستثنا از این موضوع نخواهد بود. به صورت یک قاعده کلی، هرچه عرضه یک محصول بیشتر باشد، قیمت آن کاهش پیدا کرده و هرچه تقاضا بیشتر باشد، قیمت افزایش پیدا می کند. شرایط محیطی و آب و هوایی باعث می شود تا ساخت و ساز ساختمان ها را امری فصلی بدانیم. در طول فصول سرد و پر بارش، میزان ساخت و ساز کمتر است و بنابراین تقاضا برای لوله های ۵ لایه نیز کاهش پیدا می کند. از سوی دیگر، در طول فصولی از سال که میزان ساخت و ساز افزایش پیدا می کند،‌ تقاضا برای این محصول افزایش پیدا کرده و می تواند قیمت لوله ۵ لایه را افزایش دهد.


برای اطلاع از قیمت لوله 5 لایه، قیمت لوله ساختمانی ، قیمت لوله گالوانیزه و  قیمت لوله گازی با شماره های  02133113283 و  02133911795 تماس بگیرید. 

مقالات مرتبط

  • تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر
  • 02133113283
  • 02133911795
  • ghadir.trading@yahoo.com
  • www.ghadir-trd.com
  • ghadir-trd@
  • logo
    Copyright © 2018 www.ghadir-trd.com All rights reserved