آدرس : تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر
شیر پروانه ای ویفری تمام استیل

مشخصات فنی

نام شیر پروانه ای

شیر پروانه ای ویفری تمام استیل

استاندارد

ASME (آمریکا)

DIN(آلمان)

PN10, 16, 25, 40

جنس بدنه

چدن

توضیحات

شیر پروانه ای یا Butterfly :
شیر پروانه ای شیری مناسب برای کنترل مسیر سیال می باشد یعنی می توان شیر رامثلا نیمه یا به مقدار دلخواه دیگری باز کرد. دیسک در این ولو حول محور خود که یک سر آن به استم و سر دیگر آن در نشیمنگاه است، می چرخد. این شیر از لحاظ ظاهر و ساخت به شیر توپی شباهات زیادی دارد و تفاوت آنها را می توان در شکل دیسک هایشان مشاهده کرد. یکی از مزایای این شیر مناسب تر بودن قیمت آن بخاطر وزن کمتر آن نسبت به سایر شیر هاست.
اتصال شیرها
ویفری (wafer)، فلنجی (lugged)
متریال شیر ها
1ـ کربن استیل (فولادی) carbon steel ازجمله A105 , A216 Gr WCB/WCC و...
2ـ استنلس استیل stainless steel از جمله A182 F304/316L , A351 – CF8C
2ـ چدنی CAST IRON ازجمله A126 CLASS B
3ـ برنجی bronze ازجمله B62
4ـ آلیاژی (کربن ، استنلس استیل و پایه نیکل) از جمله
A350 – LF2 , A352 LCC, A815 UNS S31803/S32750 و INCONNEL B564 UNS N06625
کلاس (RATING)
استاندارد آمریکا: از #150 و #300 و #400 و #600 و #900 و#1500 و #2500 و ردهی های API از جمله API10000 , API5000 و....
استاندارد آلمان: PN10, 16, 25, 40
استاندارد شیرها
API 6D – 602 – 609 , …
ANSI / ASNE B16.34 - B16.10 , ….
DIN 3202-4 - DIN 3202-5- DIN 3320-1 و ...
قیمت شیر پروانه ای

عوامل زیادی در قیمت شیر پروانه ای تاثیر دارند. بیان یک نرخ و یا قیمت ثابت برای این شیر امکان پذیر نیست، چرا که هر مدل تفاوت های بسیار اساسی با مدل دیگر دارد. آشنایی با عوامل تاثیرگذار در قیمت شیر پروانه ای به شما کمک خواهد کرد تا خرید خود را با دقت بالا و کیفیت بالایی انجام دهید.

قیمت شیر پروانه ای بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. برخی از این عوامل می توانند به صورت مستقیم روی قیمت شیر پروانه ای تاثیرگذار باشند و برخی دیگر نیز به صورت غیرمستقیم اثرگذاری خواهند داشت. شناخت این عوامل به شما کمک خواهد کرد تا خرید خود را راحت تر و با قیمت مناسب تری انجام دهید. در ادامه‌ی این مقاله به معرفی عواملی خواهیم پرداخت که در قیمت شیر پروانه ای تاثیر خواهند داشت.
چه عواملی در قیمت شیر پروانه ای تاثیر دارند؟جنس بدنه:


جنس بدنه را می توان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در تعیین و تفاوت قیمت شیر پروانه ای دانست. این شیر ها با استفاده از اجناس مختلفی تولید می شوند. در این میان می توان به جنس های مختلفی مانند آهن، فولاد،‌ پلاستیک، پلیمر، چدن و یا برنج اشاره کرد. هرکدام از این مدل ها کارایی و ویژگی های منحصر به فردی دارند، بنابراین دور از ذهن نخواهد بود که قیمت هرکدام از آنها نیز با یکدیگر متفاوت باشد.

جنس دستگیره: تقریباً تمام مدل های شیر پروانه ای، البته مدل های دستی، دارای دستگیره هستند. برای ساخت این دستگیره از مواد مختلفی استفاده می شود. دستگیره ها عموماً‌ فلزی هستند، ولی در برخی موارد ممکن است از فرآورده های پلاستیکی هم استفاده شود. به هرحال، دستگیره های فلزی بیشترین قدرت، کارایی و طول عمر را دارند و بنابراین قیمت شیر پروانه ای با این نوع دستگیره بیشتر خواهد بود.


نوع عملکرد:


شیر پروانه ای عنوانی کلی است که به چند مدل شیر اطلاق می شود. هرکدام از این مدل ها اگرچه کار مشابهی انجام می دهند، ولی این کار را از روش ها و با امکانات مختلفی انجام می دهند. در این میان می توان به شیر پروانه ای دستی، شیر پروانه ای پنوماتیکی و شیر پروانه ای هیدرولیکی اشاره کرد. برخی از مدل ها به صورت الکتریکی کار می کنند. یعنی حسگرهایی دارند و در صورت دریافت علائمی خاص (مانند فشار، دما، تناوب و ...)، جریان را قطع و یا وصل می کنند. بنابراین، دیگر احتیاجی نخواهد بود تا شما به صورت دستی عمل قطع و یا وصل کردن جریان را انجام دهید. وجود و یا عدم وجود هر کدام از این ویژگی ها و امکانات می تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت شیر پروانه ای داشته باشد. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که انتخاب این مدل ها بستگی زیادی نیازها و کارایی شما خواهد داشت. برای مثال، مدل های هیدرولیک و یا پنوماتیک عموماً کاربرد صنعتی دارند.
اندازه:


شیر پروانه ای در اندازه و ابعاد مختلفی تولید می شود. این اندازه باید بر اساس اندازه‌ی لوله های به کار رفته در سیستم لوله کشی شما انتخاب شود. ولی اما اندازه‌ چه رابطه ای با قیمت شیر پروانه ای دارد؟ همانطور که احتمالاً خودتان هم بتوانید حدس بزنید، هرچه این اندازه بزرگتر باشد،‌ قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین، رابطه‌ی مستقیمی بین اندازه و قیمت شیر پروانه ای وجود دارد. مهم ترین علت برای این افزایش قیمت را می توان افزایش مقدار مواد اولیه مصرفی برای تولید شیر پروانه ای دانست؛ هرچه شیر بزرگ تر باشد، مواد اولیه بیشتری برای تولید آن لازم است و بنابراین هزینه های تولید آن نیز بیشتر خواهد بود.


شرکت سازنده:


همانند تمام محصولات دیگر، شرکت سازنده‌ی شیر پروانه ای می تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. بخشی از این تفاوت به خاطر مولفه های کیفی است. بخشی دیگر به خاطر شهرت شرکت تولید کننده است. اگر شرکت سازنده‌ی شیر پروانه ای در خارج کشور باشد، عوامل ارزی و نرخ تبدیل ارز می تواند به عنوان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت شیر پروانه ای مطرح باشد.


فشار:


یکی دیگر از مهم ترین عواملی که هنگام خرید هر نوع شیر و یا لوله مورد توجه داشت، میزان فشار قابل تحمل آن است. عبور سیال (مایع و یا گاز) از داخل لوله و یا این شیرها باعث ایجاد فشار به جداره های آن ها خواهد شد. بسته به نوعِ کاربری، این فشار ممکن است متغیر باشد. بنابراین، شیر و یا لوله‌ی انتخابی شما باید جوابگوی میزان فشار موجود در سیستم آبی/گازی مورد نظر شما باشد. در غیر این صورت سریعاً آسیب می بیند. میزان فشار قابل تحمل نیز می تواند به عنوان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت شیر پروانه ای مطرح باشد. هرچه این رقم بیشتر باشد، قدرت و استقامت شیر مورد نظر شما بیشتر بوده و طبعاً قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.


نوع کاربری:


نوع کاربری شما ممکن است مسکونی و یا صنعتی باشد. نوع کاربری به صورت یک مولفه و عامل جداگانه شناخته نمی شود که به صورت مستقیم بر روی قیمت شیر پروانه ای تاثیر بگذارد. ولی به صورت کلی، قیمت شیرهایی که برای کاربری مسکونی طراحی می شوند، ارزان تر از قیمت شیرهای مناسب برای کاربری های صنعتی است. به عبارت دیگر، شیر پروانه ای مناسب برای استفاده‌ی صنعتی باید جنس محکم تری داشته باشد، اندازه‌ی بزرگ تری داشته باشد، فشار بیشتری تحمل کند و شاید هم به امکانات جانبی بیشتری احتیاج داشته باشد. تمام این موارد به صورت جداگانه در قیمت شیر پروانه ی تاثیر دارند. بنابراین، به صورت کلی بیان می شود که نوعِ کاربری مسکونی و یا صنعتی نیز جزو عوامل موثر در قیمت این نوع شیرها مطرح است.


قیمت جهانی شیر پروانه ای:


بخش زیادی از هزینه های تولید شیر پروانه ای مربوط به مواد اولیه می شود. بخشی دیگر مربوط به فرآیند تولید، دستمزد، حمل و نقل و ... است. در این میان، قیمت مواد اولیه را می توان به عنوان مهم ترین عامل موثر در قیمت شیر پروانه ای در نظر گرفت. برای تولید شیر پروانه ای از فلزات مختلفی استفاده می شود. هرچه قیمت این فلزها در بازارهای جهانی بیشتر باشد، هزینه های تولید نیز افزایش پیدا کرده و در نتیجه قیمت نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

شیرهای پروانه ای برای بستن یا تعدیل کننده مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل وزن سبک، هزینه های پایین، کارکرد سریع و در دسترس بودن در اندازه های بسیار بزرگ محبوبیت دارند.این شیرها می توانند توسط دسته ها، چرخ دنده ها یا محرک های اتوماتیک کار کنند.شیرهای پروانه ای ساختاری نسبتا ساده دارند.اجزای اصلی شیر پروانه ای بدنه،مهر و موم، دیسک و ساقه هستند.یک شیر پروانه ای معمولی دارای دیسک در مرکز لوله متصل شده و یک ساقه است که به یک محرک یا دسته در خارج شیر متصل است.در حالت بسته دیسک عمود بر جریان است.قیمت شیر پروانه ای نیز بستگی به کیفیت و جنس آن دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیر پروانه ای، شیر فلکه برنجی و ... با ما تماس بگیرید.

فرم ثبت نظر

  • تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر
  • 02133113283
  • 02133911795
  • ghadir.trading@yahoo.com
  • www.ghadir-trd.com
  • ghadir-trd@
  • logo
    Copyright © 2018 www.ghadir-trd.com All rights reserved