آدرس : تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر

برنجیشیر فلکه برنجی


شیر فلکه برنجی


شیر فلکه برنجی عنوانی است که به مدل های مختلف شیر فلکه اطلاق می شود که با استفاده از فلز برنج ساخته شده باشند. برای شناخت ویژگی های شیر فلکه برنجی، در ابتدا باید فلز برنج را به خوبی شناخته و با ویژگی های مختلف آن آشنا باشیم. برنج عنوانی کلی است که از ترکیبات مختلف مس و روی ساخته می شود. بنابراین، طیف مختلفی از ویژگی ها شامل قدرت، مقاومت در برابر آب، قابلیت ضربه خوردن، طول عمر، هدایت گرمایی و برق، مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش، انعطاف پذیری، ماشین کاری و ضد میکروبی دارد.


شیر فلکه برنجی از متداول ترین انواع استفاده شما در لوله کشی، چاه آب و سیستم تهویه مطبوع است.کار با آن ها نسبتا آسان است و با بسیاری از برنامه ها که مقاومت در برابر خوردگی مساله چندانی نیست، مناسب است.


مزایای استفاده از شیر فلکه برنجی


استفاده از شیر فلکه برنجی می تواند مزایای مختلفی را برای شما به همراه داشته باشد. همین امر باعث شده است تا استفاده از فلز برنج در ساخت شیر فلکه بسیار متداول باشد و از این نوع فلکه ها در سیستم های مختلفی استفاده شود. در ادامه به معرفی برخی از مزایای استفاده از شیر فلکه برنجی خواهیم پرداخت:


قابلیت تطبیق پذیری:


برنج فلزی است که از آن می توان برای مقاصد و اهداف بسیار مختلفی استفاده کرد. همین ویژگی سبب شده است تا شیر فلکه های ساخته شده با استفاده از این نوع فلز نیز قابلیت تطبیق پذیری بالایی داشته باشند. به عبارت دیگر،‌ شما قادر خواهید بود تا از این نوع شیر فلکه برای اهداف مختلفی استفاده کنید. برای مثال، می توان بیان کرد که شیر فلکه برنجی قادر است دمای بسیار زیادی را تحمل کند. بنابراین از این نوع شیر فلکه می توانید در لوله کشی‌ آب و یا گازهای داغ و سوزان استفاده کنید.

اگر در پروژه شما محدودیت های جدی در مورد سایز، شکل و یا ابعاد شیر فلکه مورد استفاده وجود دارد، توصیه می کنیم از شیر فلکه برنجی استفاده کنید. این شیر فلکه ها استحکام بسیار بیشتری از مدل های پلاستیکی دارند. بیشترین مزیت شیر فلکه برنجی را می توان آزاد نساختن ذرات آهن در آن ها دانست. شیرهای فلزی عموماً به تدریج دچار خوردگی شده و ذرات بسیار ریز آهن را آزاد می کنند که این ذرات وارد جریان آب و متعاقباً وارد بدن ما می شوند. بنابراین، اگر قصد دارید از شیر فلکه برای لوله کشی آب آشامیدنی استفاده کنید، انتخاب مدل های برنجی می گزینه ای مناسب برای شما خواهد بود.


طول عمر:‌


طول عمر بالا یکی دیگر از مزایای شیر فلکه برنجی است. برنج به صورت کلی طول عمر بسیار بالایی دارد و استفاده از آن برای تولید شیر فلکه باعث می شود تا این محصول نیز طول عمر بالایی پیدا کند. بنابراین، خیالتان راحت باشد که احتیاجی نخواهد بود تا به زودی شیر فلکه برنجی خود را تعویض کنید. دقیقاً به همین خاطر است که سیستم های لوله کشی که احتیاج بیشتری به طول عمر بالا دارند، شیر فلکه های برنجی را انتخاب می کنند. حتی پس از چندین سال استفاده از شیر فلکه برنجی، شکل و ظاهر آن ها کاملاً ثابت باقی خواهد ماند و هیچ ایراد و شکستگی در آن ها ایجاد نخواهد شد. بنابراین، اگر طول عمر بالا یکی از نیازهای سیستم لوله کشی مورد نظر شما است و تا چندین سال قصد تعویض و یا تعمیر قطعات را ندارید، توصیه می کنیم از شیر فلکه های برنجی استفاده کنید.


تحمل دمای بالا:


یکی دیگر از ویژگی های برنج، قابلیت تحمل دمای بالا است. به همین خاطر است که شیر فلکه های برنجی همیشه به عنوان اولین گزینه برای سیستم های لوله کشی مطرح می شود که دمای سیال (مایع و یا گاز) در آن ها بالا است. با این حال، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برنج به عنوان ناقل گرمایی قوی شناخته می شود و در صورت جاری شدن سیالات در داخل این شیر فلکه ها، گرمای زیادی نیز به محیط انتقال پیدا خواهد کرد.


مقاومت در برابر خوردگی:


برنج یکی از آلیاژهایی است که مقاومت بسیار زیادی در برابر فرسایش و یا خوردگی دارد. همین امر به عنوان یکی از دلایل طول عمر بالای آن مطرح می شود. این فرسایش پس از مدتی می تواند منجر به سوراخ شدن شیر فلکه و ایجاد ایرادات در کل سیستم لوله کشی شود. این قابلیت فلز برنج به قدری بالا است که حتی مخرب و خورنده ترین محلول های آبی هم نمی توانند آسیبی به آن برسانند.

برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید
  • تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر
  • 02133113283
  • 02133911795
  • ghadir.trading@yahoo.com
  • www.ghadir-trd.com
  • ghadir-trd@
  • logo
    Copyright © 2018 www.ghadir-trd.com All rights reserved