آدرس : تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر

اتصالات کربن استیل جوشیاتصالات جوشی

اتصالات جوشی چیست؟

اتصالات جوشی اتصالاتی از جنس فولاد یک تکه هستند که از روش جوشکاری برق برای اتصال آن ها به یکدیگر یا یک لوله استفاده می شود. از اتصالات کربن استیل جوشی عمدتا برای لوله کشی گاز و اسکلت ساختمان استفاده می شود که انواع گازی آن شامل دو نوع درزدار و مانیسمان می باشد.

اتصالات جوشی در انواع مختلفی مانند سه راهی جوشی، زانویی جوشی، سردنده جوشی، تبدیل جوشی وکپ جوشی موجود هستند. اتصالات جوشی مورد استفاده در لوله کشی گاز با استفاده از دستگاه جوش (موتور جوش) و قلم جوشکاری، با تولید جریان بالای الکتریکی در نقطه جوش، ذوب شده و به یکدیگر متصل می گردند.

انواع اتصالات جوشی از نظر قالب گیری

اتصالات جوشی درزدار

این نوع اتصالات از قالب های جدا از هم و به شکل پرسی ساخته می شوند. اتصالات درزدار از نظر قیمتی کمتر از اتصالات یکپارچه هستند و از نظر مقاومت در برابر فشار نیز مقاومت کمتری از خود نشان می دهند. این نوع اتصالات برای شرایطی که کمتر به مقاومت اتصالات نیاز است، مناسب هستند.

اتصالات جوشی مانیسمان

این نوع اتصالات به صورت یکپارچه و بدون درز ساخته می شوند و به دلیل نصب از طریق جوشکاری به شکل صد در صدی در داخل سیستم لوله کشی جای می گیرند. این نوع اتصالات، بهترین و گران ترین مدل اتصالات جوشی موجود در بازار هستند و معمولا در صنایعی که نیاز به اتصالات قدرتمند با طول عمر بالا وجود دارد از این مدل اتصال استفاده می شود.

اتصالات جوشی بخش مهمی از سیستم های لوله کشی صنعتی برای تغییر جهت،انشعاب یا اتصال مکانیکی تجهیزات به سیستم هستند.اتصالات جوشی در اندازه های متفاوت طبق نیاز به فروش می رسند.به اتصالات جوشی دندانه دار اتصالات لوله جوش داده شده نیز می گویند.این اتصالات جوش داده شده در فولاد کربن و فولاد ضد زنگ مزایای بسیاری در مقایسه با اتصالات دیگر دارند.اتصالات جوشی از اجزای اتصال دهنده هستند که مونتاژ دریچه ها، لوله ها و تجهیزات را بر روی سیستم لوله کشی امکان پذیر می کنند.

اتصالات جوشی انواع مختلف و کاربرد آن ها:

اتصالات جوشی اغلب برای جوشکاری طولانی مدت استفاده می شود.امروزه پیشرفت زیادی در فن آوری جوشکاری صورت گرفته است.این یک مکان اصلی در اجزای ماشین مدرن را تضمین کرده است.چندین مزیت اتصالات جوشکاری از جمله بهره وری بالاتر، سبک بودن،انعطاف پذیری برای تغییر همچنین اضافه شدن وجود دارد و روند اتصال در مکان های دشوار از طریق جوشکاری امکان پذیر است.با توجه به این مزایا، فرآیند جوشکاری برای ترکیب اجزا در ماشین آلات مدرن مناسب است.انواع مختلفی از اجزای دستگاه جوش وجود دارد مانند سازه های فولادی،مخازن تحت فشار،محورها، شافت های توربین هیدرولیک سنگین،فلزهای جوش داده شده به شافت،میل لنگ، قرقره، چرخ دنده های بزرگ، چرخ فلک،قاب ماشین،محفظه دنده.

اتصالات جوشی 

اتصالات جوشکاری لبه هایی هستند که در غیر این صورت نقاطی هستند که قطعات مختلف فلزی یا پلاستیکی به یکدیگر متصل می شوند.این می تواند با اتصال فلزات مختلف در غیر این صورت قطعات پلاستیکی براساس هندسه دقیق تشکیل شود.انواع مختلفی از اتصالات در بازار موجود است .

قبل از اینکه روش جوشکاری اتفاق بیفتد، آماده سازی اتصالات مورد نیاز است.انواع مختلفی از تکنیک های اتصال موجود است که شامل مسیریابی،مهرزنی،برش،ریخته گری و سنگ زنی است.

مزایای استفاده از اتصالات جوشی

اتصالات جوشی گزینه مطلوب برای یک هدف مفید است.با این نوع اتصال، 100% تضمین می کند که اتصال به اندازه کافی قوی است تا فشار را حفظ کند. اتصالات پرچ شده معمولا حداقل با 75% اتصال محکم ارائه می شوند.

سازه های فلزی می توانند در برخی مواقع پیچیده باشند و در آن سازه های فلزی، راحت ترین راه برای ایجاد اتصال از طریق جوشکاری است.در موارد لوله های فولادی، توجه به این نکته ضروری است که سازه های پیچیده برای اتصال قوی تر با جوشکاری در دسترس هستند.جوشکاری روشی است که اتصال سخت تری را برای سازه های فلزی فراهم می کند.


برای مشاهده ادامه متن کلیک کنید
برای بستن کلیک کنید
  • تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر
  • 02133113283
  • 02133911795
  • ghadir.trading@yahoo.com
  • www.ghadir-trd.com
  • ghadir-trd@
  • logo
    Copyright © 2018 www.ghadir-trd.com All rights reserved