آدرس : تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر

اتصالات استنلس استیل جوشیاتصالات استنلس استیل

اتصالات استنلس استیل یا همان استیل ضد زنگ از اتصالات با جنس فلز استیل هستند که در صنایع مختلفی به کار می روند. این اتصالات برای اتصال انواع خطوط لوله سیالات و گاز ها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از استیل ضد زنگ موجب می شود این اتصالات در برابر زنگ زدگی و خوردگی به شکل کامل مقاوم باشند و بدین ترتیب طول عمر بسیار زیادی داشته باشند. در ادامه در خصوص انواع و کاربرد های اتصالات استنلس استیل بیشتر توضیح خواهیم داد.

اتصالات استنلس استیل در صنایعی که دارای لوله کشی های سیالات و گاز هستند بسیار پر کاربرد هستند. این اتصالات که از جنس استیل مرغوب ضد زنگ ساخته شده اند، می توانند به راحتی حجم و فشار بالای محصولات عبوری را تحمل کنند و در برابر زنگ زدگی و خوردگی نیز به شکل کامل مقاوم هستند. اتصالات به طور کلی یکی از مهم ترین بخش های لوله کشی به شمار می روند و یک لوله کشی خوب حتما باید دارای اتصالات با جنس مناسب و قوی باشد. اتصالات استنلس استیل به دلیل استفاده از استیل در برابر فشار ها مقاوم هستند و با مواد در حال حرکت در داخل لوله ها نیز واکنش نشان نمی دهند. در ادامه در خصوص انواع اتصالات استنلس استیل و همچنین کاربرد ها و نکات مهم خرید آن ها توضیح خواهیم داد.


انواع اتصالات استنلس استیل از نظر قالب گیری


اتصال درزدار. این اتصالات از طریق دو قالب جدا ساخته می شوند و در آن ها اتصال دارای درز خواهد بود. بدین ترتیب امکان نشت و یا شکستن اتصال وجود خواهد داشت. معمولا این نوع اتصال در شرایطی که فشار کمتری به لوله و اتصال وارد می شود، مورد استفاده قرار می گیرند.

اتصال مانیسمان. اتصالات مانیسمان از طریق قالب های یکسره و بدون درز ساخته می شوند. به دلیل طراحی بدون درز، اتصالات استنلس استیل با این طراحی طول عمر بیشتری دارند و می توانند فشار های بسیار بیشتری را نیز تحمل کنند.


انواع اتصالات استنلس استیل از نظر نحوه نصب


اتصالات جوشی. اتصالات جوشی با استفاده از دستگاه های جوش استیل به لوله ها جوش می شوند. در این شرایط امکان باز شدن و یا نشت اتصالات به شکل کامل از بین می رود و اتصال به صورت دائمی بر روی لوله نصب می شود. به دلیل سختی های نصب اتصالات بر روی خطوط لوله برخی از صاحبان کار از اتصالات جوشی دوری کرده و رو به اتصالات دنده ای می آورند.

اتصالات دنده ای. اتصالات دنده ای دارای رزوه هایی هستند که با رزوه های موجود بر روی لوله ها یکی شده و موجب اتصال دو قطعه به یکدیگر می شوند. وصل کردن اتصالات استنلس استیل دنده ای به لوله ها کاری راحت تر از جوشکاری است اما در کنار آن امکان خوردگی دنده ها و نشتی در این نوع اتصال لوله وجود دارد. بدین ترتیب هر کدام از این نوع اتصال ها دارای مزایا و معایبی هستند که شما باید بر اساس نیاز خود انتخاب نمایید.


انواع اتصالات استنلس استیل از نظر کار


زانو استنلس استیل

سه راه استیل

کپ استیل

بوشن استیل

تبدیل استیل

نیپل استیل

چهارراهی استیل

سردنده استیل

تردولت استیل

ساکولنت استیل ،

اتصالات استیل صنایع غذایی

کلمپ استیل

مهره ماسوره استیل


کاربرد اتصالات استنلس استیل


اتصالات استنلس استیل به طور کلی در صنایع مختلف و تمامی صنایعی که از لوله های فلزی و استیل استفاده می کنند قابل بهره برداری است. این اتصالات به دلیل دوام و همچنین تنوع خود انتخاب اول صنایع مختلف هستند. در زیر به برخی صنایعی که از این اتصالات استفاده می کنند اشاره خواهیم کرد.

صنایع غذایی

صنایع نفت و گاز

صنایع بخار بخار و هوا

صنایع دارویی

صنایع شیمیایی

صنایع پتروشیمی


نکاتی که در هنگام خرید اتصالات استنلس استیل باید در نظر داشته باشید


به نوع اتصال مصرفی دقت نمایید. همانور که در بالا اشاره شد، اتصالات استنلس استیل دارای مدل های مختلفی هستند. به همین دلیل باید به نیاز و مدل های موجود دقت کافی داشته باشید. از نظر نوع درز و همچنین نوع نصب اتصال و لوله کشی خود را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. معمولا خطوط لوله به شکلی هستند که در صورتی که آن ها را برای تعمیر بخواهید دوباره ببندید باید کلیه کار های کارخانه را نیز تعطیل کنید. بنابراین سعی کنید در ابتدای امر بهترین انتخاب را از نظر نوع و جنس اتصال انجام دهید تا بتوانید بدون تعطیلی خطوط تولید به کار خود ادامه دهید.

جنس مناسب را انتخاب کنید. درست است که تمامی مدل های جزو خانواده اتصالات استنلس استیل به شمار می روند، ولی شما باید مدلی را انتخاب نمایید که بهترین کیفیت استیل را داشته باشد. معمولا ضخامت استیل استفاده شده نشان دهنده مقاومت و قدرت اتصال خواهد بود. بدین ترتیب فشار و نوع سیال و یا گاز عبوری را در نظر بگیرید و مدلی از اتصال را انتخاب نمایید که دارای مقاومت متناسب با نیاز شما باشد. بدین ترتیب می توانید به راحتی لوله و اتصالات را با یکدیگر هماهنگ کنید.

برای لوله کشی نقشه تهیه کنید. پیش از شروع لوله کشی و خرید اتصالات نقشه خود را مشخص کنید. در نقشه به شکل کامل میزان بار عبور و فشار وارد شده را مشخص کنید و جاهایی که باید از اتصالات استنلس استیل استفاده کنید را معلوم کنید. در این شرایط است که شما می توانید با اطلاعات کافی بهترین گزینه ها را برای خط لوله خود مشخص کنید. قطعا خود از اهمیت خط لوله و عملکرد درست آن آگاهی دارید. بنابراین می دانید که صرف زمان مناسب برای طراحی و ساخت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین با توجه به این عوامل از پیش آماده باشید.

از افراد حرفه ای استفاده کنید. وصل کردن اتصالات یکی از مهم ترین بخش های کار استادکاران است. لوله کشی ها در محل اتصالات به حساس ترین و شکننده ترین حالت خود می رسند و به همین علت نصب درست و دقیق اتصالات بسیار حیاتی است. در این شرایط سعی کنید حتما از افراد حرفه ای و با تجربه برای نصب اتصالات استنلس استیل استفاده نمایید.


منابع


منبع اول

منبع دوم

منبع سوم

برای مشاهده ادامه متن کلید کنید
برای بستن کلیک کنید
  • تهران، خیابان خیام شمالی، مقابل پارک شهر، پاساژ 777، پلاک 39، بازرگانی غدیر
  • 02133113283
  • 02133911795
  • ghadir.trading@yahoo.com
  • www.ghadir-trd.com
  • ghadir-trd@
  • logo
    Copyright © 2018 www.ghadir-trd.com All rights reserved